ناگفته ها
 
تا زنده ایم،رزمنده ایم،منتظر حكم جهاد رهبریم

ما را زخاندان کرم آفریده‌اند*یک موج، از تلاطم یم آفریده‌اند*ما را فدائیان پسرهای فاطمه (س)*ما را مدافعان حرم آفریده‌اند


وبلاگ ناگفته ها نوشت :

حضرت زهرا سلام الله علیها یك افتخار است برای همه عالم، نه فقط برای شیعه، نه فقط برای عالم اسلام، نه فقط برای ائمه طاهرین (ع)، بلكه آن حضرت برای پدر بزرگوارش نیز مایه سربلندی و افتخار به شمار می‌رود. پیامبر اكرم (ص) به این بانو خیلی افتخار می‌كردند و بارها می‌فرمودند كه خودم و پدر و مادرم به فدای تو. افتخار پیغمبر اكرم (ص) خیلی معنا دارد.


برای دانلود با کیفیت پوستر و خواندن ادامه متن به ادامه مطلب تشریف بیاید...


                                           برای دانلود با کیفیت عالی (کلیک کنید )


وبلاگ ناگفته ها نوشت :


حضرت زهرا سلام الله علیها یك افتخار است برای همه عالم، نه فقط برای شیعه، نه فقط برای عالم اسلام، نه فقط برای ائمه طاهرین (ع)، بلكه آن حضرت برای پدر بزرگوارش نیز مایه سربلندی و افتخار به شمار می‌رود.
 پیامبر اكرم (ص) به این بانو خیلی افتخار می‌كردند و بارها می‌فرمودند كه خودم و پدر و مادرم به فدای تو. افتخار پیغمبر اكرم (ص) خیلی معنا دارد؛ حضرت زهرا (س) از نظر حسب و نسب دارای درجات رفیعی بوده است. شما نمی‌توانید یك خانمی پیدا كنید كه این قدر از نظر نسب، والا و نورانی باشد. ایشان پدری دارد مثل پیامبر اكرم كه خاتم الانبیاء بود.
پیغمبری كه همه پیامبران به وجود او افتخار می‌كردند، وجود مباركی كه خود خداوند متعال به او افتخار می‌كند و نظیرش در عالم وجود نیامده و نخواهد آمد. حضرت صدیقه طاهره مادری دارد مانند حضرت خدیجه كه در مورد ایشان هم باید بگوییم یك افتخار برای همه انسانها و مخصوصاً برای تمامی خانمها می‌باشد. در باره حضرت خدیجه همین مقدار بس كه پیغمبر اكرم می‌فرمودند: پیروزی اسلام، مرهون خدیجه است. همسر حضرت زهرا (س) نیز امیرالمومنین علی (ع) است كه پیامبر گرامی (ص) فرمودند: زهرا جان اگر علی نبود، كفوی برای تو در عالم وجود یافت نمی‌شد. و اگر تو نبودی كفوی برای علی در عالم نبود. حضرت فاطمه زهرا از لحاظ فرزند نیز فرزندانی نظیر امام حسن و امام حسین و حضرت زینب و ام كلثوم سلام الله علیهم را تحویل عالم بشریت داده‌اند.
اسلام مرهون مجاهدتها و تلاشهای فرزندان گرامی حضرت زهراست. شهادت امام حسین (ع) اسلام را بیمه كرد و مجاهدت حضرت زینب(س)، شهادت آن حضرت را جهانگیر كرد. حضرت زینب با آن شهامت مثال زدنی در مقابل دشمن گفت: «‌ثكلتك امك یابن مرجانه ما رأیت الا جمیلا». نظیر چنین فرزندانی را در عالم كسی نداشته و نخواهد داشت. اما اولاد حضرت زهرا سلام الله علیها منحصر به این چهار بزرگوار نیست، بلكه دوازده امام از نسل حضرت زهرا به وجود آمدند كه بارها پیغمبر اكرم به این موضوع افتخار می‌كردند.

 از همان وقتی كه امام حسین طفلی كوچك بود، پیامبر اكرم او را در دامن می‌نشاندند و می‌فرمودند: «یا حسین التاسع من ولدك هو القائم بالحق به یملأ الله الارض قسطاً و عدلاً بعد ما ملئت ظلماً و جورا» یعنی حسینم، نهم از فرزندان تو امام زمان است كه به دستش پرچم اسلام روی كره زمین افراشته می‌شود. آنكه عدالت اجتماعیِ سرتاسری می‌آ ورد. آن كه ظلم جهانی را ریشه كن می‌كند و بالاخره آن كه اسلام را جهانی می‌كند و می‌گوید «انّ فی إبنه رسول الله لی اسوه حسنه» یعنی سرمشق من در حكومت، زهرای مرضیه است. آن امامی كه اسلام را جهانی می‌كند و می‌فرماید كه «‌نحن حجج الله علی خلقه و فاطمه حجه علینا» یعنی ما دوازده امام حجت برای مردم هستیم و زهرا (س) حجت برای ما است. درك كردن معنای این گونه روایات سخت است، این گونه روایات حیران كننده است و انسان با غور در این مطالب پی به جهل خود می‌برد.

نكته مهم كه تذكر آن در این مجال ضروری است اینكه، شناخت ما نسبت به نعمت بزرگی همچون وجود مبارك حضرت زهرای مرضیه چه مقدار است؟ و مهمتر اینكه تا چه اندازه آن حضرت را برای خود اسوه می‌دانیم و از او پیروی می كنیم؟


جمع آوری مطالب و  طراحی و انتشار : وبلاگ ناگفته ها
طبقه بندی: قرآن،  معرفتی،  مطالب مذهبی،  حجاب و عفاف،  زن مسلمان، 
برچسب ها: حضرت فاطمه(س)، ایام فاطمیه، حجاب فاطمی، حجاب و عفاف،  
            نوشته شده در تاریخ شنبه 23 بهمن 1395 توسط ورزنده عین الدین
لوگوی دوستان
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
 مدینه فاضلهسایت جامع فرهنگی مذهبی شهید آوینی Aviny.com
معببر سایبری فندرسک
  معببر سایبری فندرسک

 لوگوی دوستانلوگوی دوستان لوگوی دوستان
لوگوی دوستانلوگوی دوستانلوگوی دوستان
لینک دوستان

بالای صفحهتمامی حقوق این وبلاگ برای ناگفته ها محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.