تبلیغات
ناگفته ها - با تشکیل مجلسی اصولگرا؛ برجام "دوِ" روحانی معلق شد

ناگفته ها
 
تا زنده ایم،رزمنده ایم،منتظر حكم جهاد رهبریم

ما را زخاندان کرم آفریده‌اند*یک موج، از تلاطم یم آفریده‌اند*ما را فدائیان پسرهای فاطمه (س)*ما را مدافعان حرم آفریده‌اند

هرچند رئیس جمهور محترم از خواست دل خویش، پرداه برداشت و مجلسی اعتدال گرا و به طبع حامی دولت را خواستار شد، لیک ظاهرا تیرشان به سنگ خورده و شاهد افول ستاره بخت اعتدالیون هستیم.

گروه سیاسی آناج: براساس آمارهای غیر رسمی، شاهد پیشتازی لیست بزرگ ائتلاف اصولگرایی و مستقل های متمایل به این جریان هستیم و درصد اندکی از راه یافتگان را اعتدالیون و اصلاحات تشکیل می دهند.

دولت فعلی که با شعارهای اعتدال، تدبیر، امید و دیپلماسی محوری در انتخابات پیروز شده بود و در سخنان و رفتارهای خود، تمامی معضلات کشور از آب و هوا و محیط زیست گرفته تا اقتصاد و صنعت و حتی فوتبال را هم به توافق هسته ای وابسته و مربوط می دانست؛ حال بعد از برجام و وعده وعید های فراوان، ملت ایران به عینه شاهد بی تاثیر بودن تحریم ها در ریشه مشکلات اقتصادی و معیشتی شدند و فهمیدند که کلید مشکلات، دیپلماسی خنده، قدم زدن در خیابان های وین، دائم الجلسه شدن با کری و شب بخیر گویی دو رئیس جمهور نیست.

هرچند رئیس جمهور محترم از تمایل دل خویش، پرده برداشت و خواستار مجلسی اعتدال گرا و حامی دولت شد، لیک ظاهرا تیرشان به سنگ خورده و شاهد افول ستاره بخت اعتدالیون هستیم. همانطور که در کشور کدخدا نیز، مجلس و دولت از یک جریان نمی باشد و این نشان دهنده ریز بینی و خواست ملت است که مجلسی میخواهند که کنترل کننده دولتش باشد نه شریک همه ی سیاست های دولت.

بودند برخی از نامزدها که از کوپن سوخته شده دولت تدبیر و امید برای تکیه بر کرسی های بهارستان استفاده کردند، لکن ایرانیان مَثل حدیث نبوی "لاََ یُلْدَغُ الْمُؤْمِنُ مِنْ جُحْرٍ وَاحِدٍ مَرَّتَیْنِ" شدند و دوباره از سوراخی که آزموده بودند، گزیده نشدند. همان طور که رهبری در دیدار با مردم آذربایجان، مجلس را ریل گذار دولت معرفی کرده بودند و با این وضعیت ریل مجلس دهم شاید بعضا به مذاق تدبیر و امید خوش نیاید. هرچند که مجلس نهم بارها دولت را از تنگناهایی همچون برجام، به راحتی عبور داده بود.

دولت که با زمزمه های برجام 2، قصد ایجاد فاز جدیدی از رفتارهای غیرهمسو و مرموز داشت، عملا با شکست خیلی از هم قطاری های خود، برجام دویش معلق ماند و نام هاشمی در حمایت از لیست مطلوبشان ، چاره ساز نشد؛ این سوال باید برای دولت به وجود آید که چرا بعد از 30 سال، مجلسی غیر همسو با دولت جاری، تشکیل شود و یقینا با اندکی تامل به دلایل این مسئله خواهند رسید.

ضمنا لزومی در مورد صحبت از اصلاحات نیست، چرا که همین معدود افراد اصلاح طلبی که راهی مجلس می شوند، با شعار اعتدال و یا با حضور مشترک در لیست اعتدال، مسافر خانه ملت شده اند، وگرنه چهره واقعی اصلاحات از سال 88 برای همگان ثابت شده بود.

از این طرف، ائتلافی که با وحدت اکثریت اصولگرایان ایجاد شده بود، نتیجه و ثمره اش را داد و اشتباه تاریخی که در سال 92 رخ داد، اینبار با وحدتی مثال زدنی، تکرار نشد و حضور گسترده مردم از هر طیفی، پای صندوق های رای، دست ردی بر سینه غرب و دلداگان به غرب بود و باید منتظر روزهای پرچالش دولت با اکثریت اصولگرایی و ارزشی بهارستان باشیم.

طبقه بندی: دلنوشته ها، 
            نوشته شده در تاریخ شنبه 8 اسفند 1394 توسط ورزنده عین الدین
لوگوی دوستان
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
 مدینه فاضلهسایت جامع فرهنگی مذهبی شهید آوینی Aviny.com
معببر سایبری فندرسک
  معببر سایبری فندرسک

 لوگوی دوستانلوگوی دوستان لوگوی دوستان
لوگوی دوستانلوگوی دوستانلوگوی دوستان
لینک دوستان

بالای صفحهتمامی حقوق این وبلاگ برای ناگفته ها محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.